Vol programma in Ardennenweek

Na de kasseien van de Ronde van Vlaanderen maakt Anouska de oversteek naar de Ardennen. Te beginnen met de Brabantse Pijl op vrijdag.

Het wielerpeloton heeft de kasseiklassiekers achter zich gelaten en maakt zich op de voor de Ardennenklassiekers. De Brabantse Pijl vormt de ideale overgang richting de heuvels. De koers wordt dit jaar niet op woensdag, maar op de vrijdag voor de Amstel Gold Race verreden. De tiende editie kent dezelfde finale als vorig jaar met drie lokale ronden met met daarin de Hertstraat (0,7 km à 3,7%), Moskesstraat (0,5 km à 7%), Holstheide (1 km à 5%) en S-Bocht Overijse (1,3 km à 3,7%) in elke ronde.

Voor Anouska is de Brabantse Pijl het startsein van een drukke koersweek. De Westereense voegde de Amstel Gold Race van zondag toe aan haar programma, start volgende week woensdag ook in de Waalse Pijl en sluit het Ardennenvierluik af met Luik-Bastenaken-Luik.

“We hebben vandaag (donderdag, red.) de lokale ronde van de Brabantse Pijl gereden. Het is dezelfde ronde als vorig jaar, maar het was goed om alles weer even te zien. Het wordt een lastige koers met veel klim- en klauterwerk. De vorm is in orde, ik hoop dat we dit met de ploeg kunnen omzetten in een mooi resultaat”, klonk het bij de Uno-X Mobility renster.