Na een maand zonder koers stond Anouska afgelopen weekend aan het vertrek in Italië voor de Strade Bianche en de Trofeo Oro.
De Strade Bianche staat bekend om de ‘sterrate’ en de iconische aankomst in Siena. Onderweg viel er dit keer weer voldoende te beleven: stof, valpartijen en nog meer hectiek. “Het is en blijft een prachtige koers, maar natuurlijk wel erg pittig. Op zo`n 60 kilometer van de streep barstte de koers al helemaal los. We zaten halverwege het peloton en er werd vol doorgereden. Katrine en Francesca raakten betrokken bij een van de vele valpartijen. Mie zat goed vooraan, maar ook zij kwam ten val. Zij keerde uiteindelijk nog wel terug in de tweede groep samen met Sigrid”, deed Anouska het koersverhaal namens Uno-X Mobility.
De Westereense bekommerde zich om Katrine, die uit alle macht nog naar voren probeerde te komen. “Ik heb Katrine zo goed mogelijk geprobeerd te helpen, maar helaas zagen we de voorkant van de koers niet meer terug. Katrine had pijn aan haar elleboog en dat werd alleen maar erger. Ik ben bij haar gebleven en samen zijn we naar de finish gereden. Mie en Sigrid pakten nog een nette 14e en 15e plaats mee.”
Een dag later was het opnieuw koers: de Trofeo Oro. In het tweede deel van de koers wachtten twee beklimmingen van de Fortezza. “Ik voelde me goed hersteld van gisteren. Met de ploeg reden we de hele dag vooraan in het peloton. Met de ploeg hebben we Mie en Sigrid zo goed mogelijk naar de eerste klim gebracht. Ik kon ze goed afzetten en viel toen terug in een groepje met geloste rensters. Mie en Sigrid zaten net achter de kopgroep op dat moment”, aldus Anouska.
Het groepje met Anouska keerde in de lokale ronde nog terug bij de groep van ploeggenotes Mie en Sigrid. Op de tweede beklimming van de Fortezza verzette Anouska opnieuw het nodige werk voor haar ploeggenotes. “Ik was blij dat ik daar opnieuw van waarde kon zijn. Mie werd uiteindelijk achtste. Toch een mooi resultaat weer voor de ploeg.” In de groep daarachter was Anouska de snelste in de sprint en eindigde daardoor als 15e.
Anouska en haar ploeggenotes blijven nu in Italië. Morgen verkennen ze het parcours van Milano-Sanremo, volgend week volgt met de Trofeo Binda de volgende koers.
Photo: Getty Images

